Domácí zdravotní péče

 

Poskytuje ošetřovatelskou domácí zdravotní péči ve vlastním sociálním prostředí klientů. Působíme v okresech Beroun, Kladno, Praha - západ, Rakovník a Příbram. Zajišťujeme pacientům poskytování výkonů mající charakter preventivní, kurativní i adaptační. Pozitivem námi poskytované domácí péče je zajištění spojení klienta s jeho vlastním sociálním prostředím. Zajišťujeme péči všech pacientů vhodných pro domácí péči, kteří se na nás obrátí. Ošetřujeme pacienty po operačním zákroku v případech, kdy už není hospitalizace nezbytně nutná, dětské pacienty, u nichž vede domácí prostředí ke zjevně rychlejšímu zotavování, a také se orientujeme na chronicky nemocné geriatrické pacienty i nevyléčitelně nemocné, jejichž zdravotní a duševní stav potřebuje dlouhodobou pravidelnou domácí péči.

 

Zaměstnáváme zdravotní sestry s mnohaletou praxí v různých oborech, jsou  držitelkami certifikátů pro výkon vysoce specializovaných zdravotních výkonů, např. aplikaci peritoneální dialýzy v domácím prostředí. Kontinuální postgraduální vzdělávání našich zaměstnanců je jednou z našich hlavních priorit. Veškeré zdravotní služby jsou plně hrazené pojišťovnou a jejich potřebu určuje praktický (obvodní) lékař.

V roce 2017 jsme vstoupili do pilotního projektu VZP pro poskytování mobilní specializované paliativní péče. Po ukončení pilotního projektu pokračujeme v péči o vážně nemocné klienty i nadále a to v okresech Beroun, Praha - západ, Rakovník, Kladno a Příbram. Náš tým je tvořen lékaři, zdravotními sestrami a dalšími specialisty, kteří pomáhají v domácím hospici. Odborným zástupcem je MUDr. Barbora Szonowská, která je zkušenou lékařkou v paliativní péči. Sesterský tým absolvoval intenzivní mezinárodní kurz ELNEC pro poskytování domácí hospicové péče. V případě zájmu je možné využít i služeb sociální pracovnice, psychologa, kaplana a dalších spolupracovníků. V současné době spolupracujeme v hospicové péči s všemi pojišťovnami.